APEIRON TRIO podczas „MUZYCZNEJ SCENY MŁODYCH”

Zapraszamy na „MUZYCZNA SCENA MŁODYCH”- APEIRON TRIO DUSZNIKI- ZDRÓJ 8.10.2023 do Dusznik-Zdroju już w październiku na kameralny koncert zespołu Apeiron Trio Hanna Lizinkiewicz- fortepian, Piotr Kosarga- skrzypce, Jan Czaja- wiolonczela.

Ponownie zagościmy dzięki Dusznicki Ośrodek Kultury – DOK w pięknym i zabytkowym Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina. Nie mniejszy zaszczyt, ponieważ będzie to nasze pierwsze wydarzenie w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.

W programie koncertu usłyszymy utwory Ludwika van Beethovena oraz Johannesa Brahmsa.

Zapraszamy 8 października ( niedziela ) godz. 19:00

Teatr Zdrojowy im. F. Chopina

ul. Zielona 7 Duszniki- Zdrój

Wstęp wolny

Organizatorzy:

Fundacja Kultura Brzmienia

Dyrektor Artystyczna: Iwona Sukienik

Partnerzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Dusznicki Ośrodek Kultury – DOK

Patron medialny:

Portal TuDolnyŚląsk.info

O artystach:

Muzycy Apeiron Trio są wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych oraz stypendialnych. Artyści prowadzą ożywioną działalność koncertową – zarówno solową jak i kameralną, występując w ramach czołowych europejskich festiwali muzycznych.

W roku 2019 zostali finalistami i otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, w kategorii zespoły kameralne. W roku 2020 otrzymali 3. nagrodę w III International Classical Music Competition OnStage, 1. nagrodę na I International Moscow Music Competition, 1. nagrodę na International Grand Music Competition w Moskwie. W 2021 roku uzyskali 2. nagrodę na I International Music Performance Competition oraz 2. nagrodę w kategorii muzyki kameralnej na konkursie „Sviatoslav Richter” International Piano Competition.

Artyści prowadzą ożywioną działalność koncertową – zarówno solową jak i kameralną, występując w ramach czołowych europejskich festiwali muzycznych m.in.: International Edinburgh Festival, Baltic Sea Festival, La folle journée, Cremona Pianoforte czy Aurora Chamber Music Festival w Szwecji,  Poznańska Wiosna Muzyczna, Międzynarodowy Festiwal Kameralny „Q’arto Mondi” w Poznaniu, Festiwal im. Philippa i Xawera Scharwenków w Szamotułach, „Chopin w barwach jesieni” w Antoninie, Amber and Silk Festival. Jako soliści wystąpili m.in. z takimi z orkiestrami jak: Filharmonia Łódzka, Filharmonia Opolska, Filharmonia Dolnośląska, Sinfonietta Polonia, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Lubelska. Dokonali nagrań dla wytwórni: DUX, Musicon, Acte Prealable, La Bottega Discantica.