Eko Blues na Maślicach

Zapraszamy na nowy projekt Fundacji Kultura Brzmienia o nazwie „Eko Blues na Maślicach”. Cykl muzycznych eko-spotkań to nasza kolejna wygrana w konkursie Mikrograntów. „Eko Blues” jest dedykowany dzieciom i młodzieży wrocławskich Maślic. Zapraszamy dzieci w różnym wieku na muzyczną zabawę z dźwiękiem, połączoną z konstrukcją własnych instrumentów, preparacją czy też nauką pracy w zespole – stworzymy „eko orkiestrę”, a to wszystko z ideą zero waste oraz nowym brzmieniem zrealizowanym z produktów recyklingowanych. Projekt zwieńczy wystawa instrumentów, konkurs i występ uczestników projektu oraz profesjonalnego zespołu muzycznego „Scream Duo”.

Chcielibyśmy tym projektem nawiązać do muzycznego święta, jakim jest Dzień Bluesa, przypadający we wrześniu w rocznicę urodzin słynnego muzyka BB Kinga.

Wykładowcami „Eko Bluesa” będą profesjonalni wrocławscy muzycy, teoretycy i animatorzy.

Cykl spotkań obędzie się w każdą sobotę między 10-24 września 2022 roku w godzinach 11:00-15:30 ( w ostatnim dniu rozstrzygnięcie konkursu oraz koncert finałowy ) w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11 na wrocławskich Maślicach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy ( od 27 sierpnia 2022 ) pod adresem : kontakt@kulturabrzmienia.pl

Pierwsze spotkanie już 10 września ( sobota ) :

Harmonogram 10 września 2022 ( sobota )

godz. 11:00 – 11:30  Warsztaty „gordonowskie” dla dzieci ( 0-3 lata )

godz. 11:30 – 12:15  Pogadanki muzyczne-  muzyczne opowieści o instrumentach, budowie oraz pochodzeniu, zastosowaniu.

godz. 12:00 -12:45   Warsztaty z gry na keyboardzie dla dzieci/ metoda D. Perez (  9-15 lat ) 

godz. 12:15 -13:45   Warsztaty „eko” dla dzieci –  tworzenie własnych eko-instrumentów / wystawa prac i konkurs ( 4-18 lat )

 godz. 13:00 -13:45  Warsztaty z „Boomwhakers”- edukacyjna zabawa dla dzieci z wykorzystaniem kolorowych „bum-bum rurek”  ( 7-18 lat )

godz. 14:00 -15:30   Warsztaty z gry zespołowej i „eko orkiestra” – tworzenie dźwięków na „eko intrumentach”, połączone z koncertem finałowym ostatniego dnia projektu ( 7-18 lat )

Więcej informacji na stronie wydarzenia na naszym Facebooku.

Projekt dofinansowano ze środków gminy Wrocław.

Organizatorzy:

Fundacja Kultura Brzmienia, Centrum Aktywności Lokalnej Maślice, Rada Osiedla Wrocław Maślice, Kolektyw Pomysłów

Współorganizatorzy:

Fundacja Umbrella, Stowarzyszenie Tratwa

Partner wydarzenia:

Wrocławski Instytut Kultury