Oficjalny patronat Śpiewnika dla dzieci

Z ogromną radością dzielimy się najświeższą informacją. To ważny i zarazem historyczny moment w działalności naszej Fundacji.

Zostaliśmy oficjalnym patronem najnowszego wydania śpiewnika kierowanego do dzieci, autorstwa Barbary Jagodzińskiej -Habisiak

Wiele naszych działań dedykujemy najmłodszemu pokoleniu, nie inaczej jest tym razem.

„Śpiewnik o zwierzętach i innych zjawiskach atmosferycznych” to zbiór śpiewanek i rytmiczanek o przewrotnym tytule opartych o podstawy Music Learning Theory Edwina Eliasa Gordona. W krótkich zróżnicowanych autorskich utworach usłyszycie skale modalne oraz metra regularne i nieregularne.

Wszystkie śpiewanki i rytmiczanki opowiadają o zwierzętach, ludziach czy zjawiskach atmosferycznych opatrzone są prostymi słowami.


Oprócz nut w śpiewniku znajdziecie akordy do akompaniamentu oraz nagrania wszystkich kompozycji. Śpiewnik dostępny będzie w formie e-booka oraz w wersji drukowanej ( premiera w grudniu 2022 roku ).

Na kanale YouTube MeloMaluchy MeloKoncerty można posłuchać zapowiedzi śpiewnika w postaci wybranych utworów wraz z animacjami Weroniki Gajewskiej i Marysi Rydlewskiej.
Zachęcamy do zapoznania się z twórczością autorki oraz zapraszamy na kanał portalu YouTube MeloMaluchy.


Kompozycje i teksty: Barbara Jagodzińska-Habisiak // projekt graficzny śpiewnika: Agata Krzyszkowska // ilustracje: Tymek, Bianka i Nikodem Habisiak // nagrania: Kacper Habisiak // Patroni: Fundacja Kultura Brzmienia, Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona, Muzyka dla Smyka w Warszawie, Radio BayerFM // Projekt dofinansowany z Funduszu Promocji Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.