Magdalena Wachowska

fot. Ksenia Shaushyshvili 

Romantyczna pieśń do słów poetów Międzynarodowy Festiwal „Brzmienie Fest”

Muzyka stanowiąca ilustrację poetyckich tekstów miała swój największy rozkwit w epoce romantyzmu. Forma pieśni jako utworu do tekstu poetyckiego była obecna w muzyce od czasów starożytnych. I to właśnie ten gatunek kompozycji będzie dominował podczas najbliższego koncertu w ramach II Międzynarodowego Festiwalu „Brzmienie Fest”.

Usłyszymy utwory polskich kompozytorów, takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski czy Stanisław Niewiadomski. Nie zabraknie też akcentu z południa i wspaniałych melodii cygańskich Antonina Dvořáka, a to wszystko w wykonaniu Magdaleny Wachowskiej- mezzosopran i Iwony Sukienik- fortepian.

Zapraszamy na początku marca do kamienicy, która stanowi zagadkę dla ludzi zajmujących się historią miasta i jego architektury.

Dzięki partnerstwu z Art Hotelem mamy możliwość zaprosić wrocławian oraz melomanów w każdym wieku do wysłuchania niebanalnych kompozycji w zabytkowym miejscu w samym sercu miasta.

Magdalena Wachowska w 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, biorąc udział w prawykonaniu opery B. Coli – Anioł dziwnych przypadków. W kolejnych latach zaśpiewała w Poznaniu partie Ewy w Space Opera A. Nowaka, Maryny i Szynkarki w Borysie Godunowie M. Mussorgskiego, Serafina w Rozwodzie Figara E. Langer, II Damy w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta oraz Jadwigi w Strasznym dworze St. Moniuszki. W Operze Bałtyckiej w Gdańsku wcieliła się w rolę Moniki w prawykonaniu opery Wehikuł czasu Fr. Bottigliero. W roku 2015 otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. J. Kiepury za najlepszy debiut operowy. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu im. A. Campi z Miklaszewiczów w Lublinie (3 miejsce), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu (3 miejsce), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Złote Głosy w Warszawie (3 miejsce i nagroda specjalna), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. I. Godina Iuventus Canti w Vráble (2 miejsce i nagroda specjalna) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju (3 miejsce). Występowała z Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Narodową, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonią Opolską, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Poznańską oraz Filharmonią Sudecką. Brała udział w Festiwalu Opera Rara w Krakowie, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu oraz Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.

Iwona Sukienik– dyplomowana pianistka, menedżerka życia kulturalnego i nauczycielka.
Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ( klasa prof.dr hab. Pawła Zawadzkiego ), ukończyła kierunek dziennikarstwa muzycznego w Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz kierunek Communication Design – Projektowanie Komunikacji Wizerunku Organizacji/Instytucji w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. Koordynatorka imprez, koncertów, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inicjatorka i pomysłodawczyni warsztatów pianistycznych „Brzmi Dobrze” oraz dyrektor artystyczna festiwalu „Brzmienie Fest”.

Kiedy?

5 marca 2023 roku

godz. 18:00

Gdzie?

Art Hotel Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 20
WSTĘP WOLNY ( obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc )

link do rezerwacji miejsc: https://app.evenea.pl/event/368443-83/

Iwona Sukienik

fot. Ewelina Gierszewska

Dyrektor Artystyczna Festiwalu: Iwona Sukienik

Organizator: Fundacja Kultura Brzmienia

Mecenasi: Darczyńcy Fundacji Kultura Brzmienia

Partnerzy koncertu: Art Hotel Wrocław

Prowadzenie koncertu: Grzegorz Bugaj

Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice, Stara Biblioteka, Salon Pianin i Fortepianów pianinaifortepiany.com

Patroni medialni: TuDolnySlask.info, Radio Wrocław Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Warszawie, portal Warto Znać.